aslında ama herkes yazılımcı olmak için girmiyor

Admin

Administrator
Yönetici
Yani oradan mezun olan herkes yazılımcı olmuyor Oraya merak edip girenler var yazılımcı olup yeni teknolojiler öğrenmek için girenler var bilgisini tazelemek için girenler var ya da sadece hobi amaçlı yazılım öğrenmek için girenler var Yani dediğim gibi Sonuçta oradan herkes yazılımcı olarak mezun olmuyor ama bu saydıklarım da Dolaylı yoldan bir şekilde teknolojiye katkı sağlayan insanlar oluyorlar yani doğrudan yazılım geliştirerek belki teknolojiye katkı sağlamıyor ama yaptıkları işlerde veya hobi amaçlı yaptıkları bir şeyle veya kendi hayatlarını

kolaylaştırmak için yaptıkları şeyler de bile aslında bir bakıma Sektörümüz Aslında o kadar açık olan bir sektör değil ama teknoloji hızla ilerliyor yani bugün açık olmaması Birkaç ay sonra açık olmayacağı anlamına gelmiyor Çünkü insan yetiştirmede uzundan çok daha hızlı ilerliyor teknoloji Dolayısıyla uzun vadede Ata uzun vadede demek bile çok Doğru olmayabilir Çok yakın bir zamanda bile bu sektörle ilgili açık olabilir Dolayısıyla bizim yazılımcıya yazılım bilen insanlara her zaman ihtiyacımız var Bir milyon yazılımcı bu platformda mezun oldu

diyelim yani bunların hepsi zaten maaşlı olarak bir firmada çalışmayacak da yazılım çok geniş bir sektör Bir önceki videomuza da bahsetmiştik döviz kazanma yöntemleri de birden fazla çalışma modeli mevcut bunlardan bir tanesini seçerek de ilerleyebilir hatta bir girişimle bir şirket kurarak kendiniz bile istihdam sağlayabilirsiniz buradan mezun olanlara sadece yazılımcı olacak gidip bir firmada işe başlayacak gözüyle bakılmamalı Dolayısıyla gerçekten güzel düşünülmüş bir proje Bu bir milyon projesi sürekli elemana ihtiyaç olacak altında Çünkü bugün

ameliyat yapan robotlar ortaya çıktığında belki doktorları ihtiyacımız kalmayacak ama o robotları programlayan yazmamış olarak her zaman ihtiyacımız olacak Dolayısıyla Herkes bu şekilde kodlama öğrenmeli Bence senin gibi bu bir milyon yazılımcı projesi gerçekten güzel düşünülmüş bir proje Ben de bir yazılımcı olarak sonuna kadar destekliyorum ve herkese yazılım öğrenmeyi tavsiye ediyorum Şimdi iyi güzel konuştuk da eğride her şey bu kadar güzel ama uygulamada da bu kadar güzel mi Bir de buna bakalım Dilerseniz şimdi uygulamamıza bir giriş yapalım