hazır bir tembih et kullanılır alır mısın sonra

Admin

Administrator
Yönetici
kullanılabilir kodlamasını yapan canlı bu tür çalışanlara zaten biz full stack developer diyoruz yani Aslında her işi yapabilen yaz ama firma proje büyüdükçe bu işleri ayırmak gerekir bölmek gerekir ne yapması gerekir sol kulak kulaklık çünkü ihtiyaç duymadan diyebiliriz Esenler vardır bunlara gideriz yani ve ve ve ve örnek üzerinden anlatmaya çalıştım Yine burada bir Örnek vermek gerekirse MSN rezervasyon uygulamasında normal senaryonun halin o günü saati seçtiğimiz senaryonun haricinde müşterisinden şu şekilde bir talepte bulunabilir mesela günü

seçtiniz saati seçtiniz masayı Seçtiğiniz fiyatı görünce Vazgeçtim müşteri de dedi ki ben fiyatı görüp vazgeçenlerin de bir raporunu istiyorum Belki ona göre fiyat boncuklu değiştireceğim dedi sizden böyle bir talepte bulundum işte ona da araya gelip bir daha bekende gitmeniz gerekebilir veya hiç bekende gitmeyi Punto ön tarafta bir rapor oluşumu sağlayabilirsiniz İşte bunlar projenin kapsamı ile müşterinin isteğiyle değiştirilebilecek şeyler projeniz senaryosu dediğim gibi burada çok önemli ben burada en temel şekilde en genel şekilde anlatmaya çalıştık

Umarım faydalı olmuştur Bu videomuzda biraz deneyimlerinden de katarak Bir web developer olduğunuzda sizi neler bekliyor hangi işlem adamlarından geçerek proje geliştiriyor sunuz bunlardan bahsetmeye çalıştım sizde hangi dalda kodlama yapacağınıza bugün yarışında karar verebilirsiniz Açılımı integrated development environment yani Entegre geliştirme ortamı Biz yazılarımızı geliştirirken kullandığımız editörleri Aslında diyoruz Bu videomuzda çok cevabını kullanacağım bir diğer kavramlar işe front End Back End kavramları çoğunlukla ve

teknolojilerinde kullanılan ön yüz ve arka yüz diye nitelendirebileceğimiz Aslında urankent dediğimiz aslında Bir web sitesine girdiğinizde gördüğümüz kısmı yani HDM ses çıktısı ve kent dediğimiz ise arka tarafta çoğunlukla işlemlerin yapıldığı algoritmaların geliştirildiği kısım buzdağının görünmeyen kısmı da diyebiliriz Aslında bu kavramları videomuzun içerisinde kullanacağım Beken teknolojilerinde en popüler dillerden biri olan inşaat aslında Zaten bir Microsoft ürünü yine Microsoft'un ürünlerinden büyüsüyle geliştiriliyor çoğunlukla diyor haricinde bir